رفتن به محتوای اصلی
x

بستری بیماران کرونایی در اصفهان به کمترین حد در یک سال اخیر رسید

دکتر پژمان عقدک سخنگوی دانشگاه طی گفتگویی اعلام نمود: میزان بستری بیماران کرونایی در استان به کمترین حد در یک سال اخیر رسید و در زمان حاضر حدود ۷۷ بیمار دارای علائم کووید-۱۹ در بیمارستان‌ها بستری هستند.

دکتر عقدک افزود: تعداد بیماران بدحال بستری در بخش مراقبت های ویژه نیز بسیار کاهش یافته و به ۱۷ نفر رسیده است.

وی با بیان اینکه بر اساس آمار دیروز از ۱۱۴ مراجعه کننده سرپایی فقط نتیجه آزمایش کرونا ۲ نفر مثبت بود، اظهار داشت: میزان نتایج مثبت آزمایش های کرونا نیز به کمتر از پنج درصد رسیده و به طور کلی آمار بطور مداوم در حال کاهش یافتن است.

سخنگوی دانشگاه با اشاره به اینکه در زمان حاضر در شرایط خوبی از نظر آمار کرونا به سر می بریم، اضافه کرد: در سراسر کشور نیز آمار رو به کاهش است و امیدواریم تا یک تا ۲ ماه آینده آمار کرونا به صفر برسد.

دکتر عقدک با بیان اینکه میزان پوشش واکسیناسیون کرونا به میزان بسیار کم و در حد صدم درصد در حال افزایش است، خاطرنشان کرد: هنوز برای تزریق دز چهارم واکسن کرونا به عموم مردم ابلاغیه ای به استان اعلام نشده است.

وی، آخرین میزان پوشش واکسیناسیون کرونا در استان اصفهان را ۸۵.۸۷ درصد در نوبت اول، ۷۶.۸۳ درصد در نوبت دوم و ۳۸.۱۸ درصد در نوبت سوم اعلام کرد.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان همچنین با بیان اینکه تاکنون مورد مثبتی درباره بیماری آبله میمون نداشتیم، افزود: فقط هفته گذشته سه مورد مشکوک بود که نتایج آزمایش آنها منفی شد.

وی درباره بیماری های گوارشی توضیح داد: این بیماری ها در فصل گرما و با افزایش دمای هوا شیوع می یابد و ما نیز در اصفهان با پیک بیماران سرپایی در این زمینه مواجه شدیم اما اکنون برطرف شده است.