رفتن به محتوای اصلی
x

سخنگوی دانشگاه: نتایج مثبت آزمایش‌ کرونا در اصفهان به زیر ۱۰ درصد رسید

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: نتایج مثبت آزمایش‌های کرونا در استان در یک هفته اخیر به زیر۱۰ درصد رسید اما همین رقم پایین نیز نشان می‌دهد که ویروس کرونا همچنان در سطح جامعه در حال گردش است.

دکتر پژمان عقدک، روز یکشنبه اول خردادماه، طی گفتگویی افزود: نتایج مثبت آزمایش‌های کرونا در یک هفته اخیر در استان اصفهان بین ۳ تا ۱۰ درصد و میزان نمونه‌های گرفته شده برای آزمایش(احتمالا بیمار) بین ۶۰۰ تا ۴۰۰ نمونه در روز بود.

وی با بیان اینکه آمار کرونا در استان همچنان رو به کاهش است، اظهار داشت: میزان مرگ و میر ناشی از کرونا در چند روز اخیر در استان بین صفر و یک و تعداد بیماران  بدحال بستری در بخش مراقبت‌های ویژه(ICU) حدود ۲۰ نفر بود.

سخنگوی دانشگاه با اشاره به اینکه بر اساس آخرین اطلاعات، ۱۳۷ بیمار دارای علائم کرونا در بیمارستان‌های استان اصفهان بستری هستند، تصریح کرد: این آمار نشان می‌دهد که هنوز ویروس کرونا در جامعه وجود دارد و مردم باید شیوه‌نامه‌های بهداشتی بویژه استفاده از ماسک را رعایت کنند.

دکتر عقدک با بیان‌اینکه آخرین رنگ‌بندی همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ که از شنبه ۳۱ اردیبهشت اعلام شد نسبت به هفته گذشته تغییری نداشته است، خاطرنشان کرد: در زمان حاضر همه شهرستان‌های استان در وضعیت آبی(عادی) یا زرد(خطر متوسط) قرار دارند.

وی همچنین با تاکید بر اینکه شرایط واکسیناسیون کرونا خوب نیست و پیشرفتی در آمار و وضعیت آن در روزهای اخیر مشاهده نشده است، گفت: هنوز اکثریت جامعه دُز سوم واکسن کرونا را دریافت نکرده‌اند و از تزریق دُز چهارم برای سالمندان استقبال نشده است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان افزود: تاکنون ۸۵.۸۷ درصد از مردم استان نوبت اول، ۷۶.۸۳ درصد نوبت دوم و ۳۹.۸۷ درصد نوبت سوم واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

وی میزان پوشش واکسیناسیون کرونا نوبت اول برای گروه سنی ۹ تا ۱۱ را حدود ۱۲ درصد و برای ۵ تا ۸ سال را ۵.۵۸ درصد اعلام کرد.