رفتن به محتوای اصلی
x

اصفهان به بهترین رنگ بندی کرونا در 3 ماه اخیر رسید

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در خصوص آخرین رنگ بندی همه گیری بیماری کووید-19  در روز ششم آذرماه گفت: هیچ شهرستان قرمز(بسیار پُرخطر) یا نارنجی (پرخطر) در استان وجود ندارد و تعداد شهرستان های آبی (کم خطر) به پنج رسید، درحالی که در هفته گذشته فقط یک شهرستان، آبی بود.

دکتر پژمان عقدک با تأکید بر اینکه استان اصفهان در شهریورماه امسال در اوج پیک پنجم کرونا قرار داشت و بیشتر شهرستان های آن در وضعیت قرمز و بسیار قرمز بودند، اظهار داشت: ما در زمان حاضر همچنان درروند نزولی آمار کرونا قرار داریم.

وی شهرستان های آبی استان را خور و بیابانک، بُرخوار، بویین و میاندشت، دهاقان و تیران و کرون عنوان و اظهار امیدواری کرد که روند کاهشی آمار کرونا در اصفهان تداوم داشته باشد و به پوشش حداکثری و بالای 80 درصد واکسیناسیون برسیم.

دکتر شیرانی پوشش واکسیناسیون نوبت اول در استان اصفهان را 78.16 درصد و نوبت دوم را نزدیک به 64 درصد اعلام و اضافه کرد: پوشش واکسیناسیون در گروه سنی 12 تا 18 نیز در نوبت اول 73 و در نوبت دوم نزدیک به 52 درصد رسیده است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، پوشش نوبت سوم واکسن کرونا در استان را بیش از 7 درصد عنوان کرد و گفت: در زمان حاضر نوبت سوم برای کادر بهداشت و درمان، بیماران خاص و سالمندان بالای 65 سال انجام می شود.

وی به اجرای طرح شهدای سلامت از اول آذر در استان اصفهان باهدف ایمن سازی هرچه بیشتر جامعه در برابر ویروس کرونا اشاره کرد و افزود: با اجرای این طرح در یک هفته گذشته، روند افزایشی نوبت اول واکسیناسیون بهتر شده است.

دکتر عقدک اظهار امیدواری کرد که با اجرای این طرح شاهد افزایش قابل توجه پوشش واکسیناسیون در خمینی شهر، نجف آباد، بُرخوار و فلاورجان باشیم که در زمان حاضر نسبت به سایر شهرستان ها کمتر است.

سخنگوی دانشگاه بابیان اینکه افرادی که تاکنون برای دریافت واکسن کرونا مراجعه نکرده اند ممکن است واکسن هراس، واکسن گریز یا واکسن ستیز باشند، تصریح کرد: در طرح شهدای سلامت تلاش می شود تا با آموزش و اقناع سازی این دسته افراد، پوشش واکسیناسیون در سطح جامعه افزایش یابد.

وی درخصوص سویه جدید ویروس کرونا به نام "اومیکرون" تصریح نمود: از نظر برخورد با این ویروس از نظر ماهوی تفاوتی با سایر سویه ها وجود ندارد و مردم باید همان مراقبت های چهارگانه یعنی واکسیناسیون، ماسک، فاصله گذاری اجتماعی و شست و شوی دست ها را انجام دهند.

بر اساس آخرین آمار دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، در زمان حاضر حدود 650 بیمار دارای علائم کرونا در بیمارستان های استان بستری هستند.