رفتن به محتوای اصلی
x

سخنگوی دانشگاه: واکسیناسیون کودکان اصفهانی علیه کرونا رضایت بخش نیست

 سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: بطور میانگین بین ۱۰ تا ۱۱ درصد از جمعیت کودکان ۵ تا ۱۲ سال در این استان علیه کرونا واکسینه شده اند که این آمار رضایت بخش نیست.

دکتر پژمان عقدک در گفت و گویی با بیان اینکه میزان پوشش دُز سوم واکسیناسیون در جمعیت بزرگسال استان اصفهان  نیز به ۳۸ درصد می‌رسد که قابل قبول نیست، گفت: با این روند دُز چهارم واکسن که نیز برای افراد با نقص سیستم ایمنی و بالای ۸۰ سال سن و کادر درمان توصیه شده است، با مشکل مواجه می‌شویم.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در عین حال گفت که تاریخ مصرف هیچ از واکسن‌ها تمام نشده است و در سالن‌های نگهداری که برای آن دیده شده، قرار دارند.

وی میزان واکسیناسیون دُز اول و دوم در استان را به ترتیب ۸۶ و ۷۷ درصد عنوان کرد و افزود: پیک ششم به کمترین آمار خود رسیده است و آمار تعداد مراجعان سرپایی، افرادی که تست کرونا آنها مثبت شده، بیماران بستری، بیماران بدحال در بخش آی سی یو و آمار مرگ ومیر بیماران روند نزولی دارد.

دکتر عقدک با بیان اینکه آماربستری های افراد مبتلا به کووید۱۹ هم اینک در استان اصفهان جز کاشان و آران و بیدگل به زیر ۲۰۰ نفر رسیده است، ادامه داد: در ۱۰ روزگذشته به استثنای یک یا ۲ روز مرگ و میر بیماران کرونایی به صفر رسید.

وی گفت: با این وجود در صورتی که با یک پاندمی و اپیدمی بیماری مقابله جدی صورت نگیرد هر دوره چهار یا پنج ماهه احتمال  پیک بیماری وجود دارد و اگر هم یک سویه جدید غالب شود با تشدید بیماری مواجه می‌شویم.