رفتن به محتوای اصلی
x
 • تشریح وضعیت بیماری کرونا در فروردین ماه سال جاری از زبان سخنگوی دانشگاه

  سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: ۴۶ نفر در استان بر اثر ابتلا به بیماری "کووید ۱۹" در ماه نخست امسال جان خود را از دست دادند، یعنی در فروردین ماه بطور متوسط هر دو روز 3 مرگ و میر ناشی از کرونا در اصفهان رُخ داده است.

 • بازگشت شرایط پُرخطر کرونایی به استان اصفهان، چادگان قرمز شد

  رنگ قرمز پس از چند ماه به نقشه کرونایی اصفهان بازگشت و تعدادی از شهرها نیز در وضعیت پرخطر قرار گرفتند که این شرایط گویای گسترش همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ در این استان است.

  بر اساس جدیدترین رنگ‌بندی همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ از روز شنبه ۱۳ اسفند و پس از چند ماه، یک شهرستان به رنگ قرمز (بسیار پرخطر) کرونایی در آمد که چادگان در غرب اصفهان می باشد.

 • افزایش مجدد آمار کرونا در اصفهان/در محیط‌های شلوغ ماسک بزنید

  آمار ابتلا و بستری بیماران کرونایی در استان اصفهان در یک هفته اخیر مجدد روند صعودی به خود گرفت و پزشکان تاکید دارند که با توجه به نزدیک شدن به ایام نوروز و افزایش ترددها، در محیط های شلوغ از ماسک استفاده شود.

  شمار بیماران کرونایی بستری در بیمارستان های استان اصفهان از اواخر بهمن امسال روند صعودی به خود گرفته است بطوریکه در هفته نخست اسفند حدود ۲ برابر شد و به ۸۰ نفر رسید.

 • شهرستان استان اصفهان در وضعیت آبی کرونا قرار دارند

  سرپرست روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اعلام نمود: تعداد شهرستان‌های استان اصفهان با وضعیت عادی(آبی) در نقشه کرونایی استان نسبت به هفته قبل، افزایش یافت و به ۱۷ مورد رسید.

  دکترپژمان عقدک در این خصوص گفت: دهاقان، سمیرم، فریدونشهر، گلپایگان و نایین در این رنگ‌بندی در وضعیت زرد (به نسبت پُرخطر) و شهرستان اصفهان نیز در وضعیت آبی (عادی) قرار دارند و هیچ شهرستان نارنجی یا قرمزی نداریم.

 • سرپرست روابط عمومی دانشگاه: اصفهان آبی شد

  سخنگوی دانشگاه و سرپرست روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: براساس جدیدترین رنگ‌بندی همه‌گیری بیماری کووید-۱۹، وضعیت نارنجی و پُرخطر پس از یک ماه از نقشه کرونایی استان اصفهان حذف شد و بیشتر شهرستان‌ها در وضعیت آبی (عادی) قرار دارند.

 • موج خاموشی از کرونا در راه است

  عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: در شروع موج هشتم کرونا به سر می بریم و احتمالا تا دو هفته الی یک ماه دیگر اوج بیماری را خواهیم داشت.

 • بازگشت رنگ نارنجی پُرخطر به نقشه کرونایی اصفهان/ از ساده انگاری درباره پایان کرونا بپرهیزید

  سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اعلام نمود: طبق جدیدترین رنگ‌بندی همه‌گیری بیماری کووید۱۹ از دوم دی امسال وضعیت نارنجی به نقشه کرونایی استان بازگشت و شهرستان نایین در شرایط پُرخطر قرار گرفت.

  دکتر پژمان عقدک اظهار نمود: در پنج هفته گذشته هیچ یک از شهرستان های استان اصفهان در وضعیت نارنجی (پرخطر) یا قرمز (بسیار پرخطر) کرونایی قرار نداشت اما این هفته یکی از شهرستان ها یعنی نایین به وضعیت نارنجی رسید.

 • سهم مبتلایان به کرونا در اصفهان به کمتر از پنج درصد رسید

  سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: سهم مبتلایان به کرونا در بین افراد دارای علائم سرماخوردگی و بیماری‌های تنفسی در استان به کمتر از پنج درصد رسیده و ابتلا به آنفلوآنزا بین ۳۰ تا ۴۰ درصد است.

 • افرادی که واکسن نمی‌زنند جان خود را در معرض تهدید ویروس کرونا قرار می‌دهند

  مدیر بیماری‌های واگیر مرکز بهداشت استان اصفهان با اشاره به منافع تزریق واکسن کرونا، گفت: افرادی که واکسن نمی‌زنند، جان خود را در معرض تهدید این بیماری قرار می‌دهند، همچنین بهداشت فردی ازجمله شستن دست‌ها با آب‌وصابون یا استفاده از مواد ضدعفونی‌کننده هنگام بازگشت از محیط بیرون باید رعایت شود.

 • سخنگوی دانشگاه: موج هفتم کرونا در اصفهان روند نزولی دارد

  سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: موج هفتم کرونا در این استان با کاهش یافتن آمار آزمایش‌های مثبت و بستری بیماران در مسیر نزولی قرار گرفته و رنگ‌بندی جدید نیز بهبود یافته است.

  دکتر پژمان عقدک روز شنبه 5 شهریورماه، در گفت و گویی اظهار نمود: در یک هفته اخیر با کاهش نتایج مثبت آزمایش های کرونا در استان مواجه بودیم بطوری‌که به کمتر از ۳۰ درصد رسید در حالی‌که در اوج موج هفتم، این شاخص بالای ۵۰ درصد بود.