رفتن به محتوای اصلی
x
 • در استان اصفهان؛ روزانه ۱۱ هزار نفر دوز سوم واکسن کرونا تزریق می‌کنند
  مسئول بیماری‌های واگیر مرکز بهداشت استان اصفهان از مراجعه روزانه ۱۰ تا ۱۱ هزار نفر برای تزریق دوز سوم واکسن کرونا خبر داد.

  دکتر رضا فدایی در گفت‌وگویی با اشاره به اینکه بعد از تزریق دو دوز واکسن کرونا و بعد از گذشت سه تا شش ماه مقدار آنتی‌بادی‌های بدن مجدداً پایین می‌آید، اظهار کرد: دوز سوم واکسن کرونا باید به فاصله سه ماه بعد از دوز دوم تزریق شود تا دوباره خاطره ایمنی در بدن زنده شود.

 • شناسایی اولین مورد ابتلا به ویروس امیکرون در اصفهان

  معاون فنی مرکز بهداشت استان اصفهان گفت: اولین مورد ابتلا به ویروس سویه جدید کرونا با عنوان امیکرون در اصفهان شناسایی شد.

  دکتر مهرداد زینیلیان در گفتگویی با اشاره به گسترش سویه جدید کرونا با عنوان امیکرون اظهارداشت: اولین مورد ابتلا به این بیماری در اصفهان شناسایی و در سامانه ثبت شد.

 • معاون بهداشتی وزارت بهداشت: تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی و دریافت دز سوم واکسن

  دکتر حیدری در حاشیه برگزاری نشست توجیهی اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در حوزه وزارت بهداشت در دانشگاه، به فراگیری و ورود ویروس امیکرون به دنیا و کشور اشاره نمود که متاسفانه بسیاری از مردم فکر می کنند قدرت کشندگی ندارد، اما در عمل این ویروس با قدرت سرایت بسیار بالایی که دارد می تواند باعث شروع پیک جدید در کشور و مرگ و میرهای زیادی شود .

 • برگزاری جلسه ستاد دانشگاهی مدیریت بیماری کرونا (واکنش سریع) در دانشگاه

  چهارشنبه اول دی ماه، با حضور سرپرست دانشگاه، مدیر کل مدیریت بحران استانداری، معاونین، روسای شبکه ها و بیمارستان ها، جلسه ستاد دانشگاهی مدیریت بیماری کرونا" واکنش سریع دانشگاه" در خصوص ورود سویه جدید امیکرون به کشور در تالار رویش دانشگاه برگزار شد.

 • سخنگوی دانشگاه: سرایت پذیری اومیکرون چهار برابر بیشتر است/ لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی

  سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در خصوص شیوع گونه اومیکرون و تمهیدات برای کنترل این نوع ازکرونا در جامعه، اظهار کرد: از زمانی که این سویه در کشوری شناسایی شود، به شرط اینکه بر اساس همین سرعتی که اکنون شناسایی شده است حرکت کند، طی یک ماه سویه غالب کشورها می شود و در ایران هم ممکن است این اتفاق طی چهار هفته آینده رخ دهد.

 • سخنگوی دانشگاه: کاهش 75 درصدی مرگ و میر ناشی از کرونا در اصفهان با واکسیناسیون

  سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با مقایسه آمار مرگ ومیر ناشی از کرونا درهفته های پایانی تابستان با پاییز امسال در استان اصفهان گفت: مقایسه آمار مرگ ومیر ناشی از کرونا نشان می دهد این شاخص از میانگین 40 نفر در روزبه کمتر از 10 نفر رسیده است، درحالی که در این سه ماه میزان پوشش واکسیناسیون نیز از حدود 20 به بالای 80 درصد رسیده است و از طرفی در سیر نزولی پیک پنجم کرونا قرار گرفتیم.

 • لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی در معابر عمومی و اجتماعات خانوادگی

  در جلسه فوق‌العاده ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا بر ضرورت استفاده از ماسک در معابر عمومی و میهمانی های خانوادگی تاکید شد.

 • دستیابی به پوشش ۸۵ درصدی واکسیناسیون کرونا در استان در مرحله نخست طرح شهدای سلامت

  معاون فنی مرکز بهداشت استان اصفهان طی سخنانی در خصوص طرح شهدای سلامت گفت: در مرحله نخست طرح شهدای سلامت حدود ۸۵ درصد جمعیت بالای ۱۲ سال استان، حداقل یک نوبت واکسن کرونا را دریافت کردند و امید است در مرحله دوم آن میزان پوشش به بالای ۹۰ درصد هم برسد.

 • راه های پیشگیری از ابتلا به ویروس امیکرون از زبان سخنگوی دانشگاه

  دکتر پژمان عقدک، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان  با اشاره به وضعیت کرونا در استان گفت: هنوز در شاخ نزولی پیک پنجم هستیم، آمار بستری به حدود ۴۰۰ نفر، بیماران بدحال در بخش مراقبت‌های ویژه به حدود ۸۰ نفر و فوتی‌ها هم روزانه به ۵ نفر کاهش پیدا کرده است.

 • 21 شهرستان تحت پوشش در وضعیت آبی/ واکسیناسیون کرونا به بیش از ۸۳ درصد جمعیت استان

  روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اعلام نمود: تاکنون بیش از ۸۳ درصد از افراد بالای ۱۲ سال در شهر‌های زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان نوبت اول واکسن کرونا را دریافت کرده اند و همچنین حدود ۷۰ درصد از جمعیت بالای ۱۲ سال این استان هر دو نوبت این واکسن را تزریق کرده اند.

  شایان ذکر است نوبت سوم واکسن کرونا هم برای افراد ۴۰ سال به بالا در مراکز واکسیناسیون استان ادامه دارد.